Jojić: "Dva puta sam se prekrstio"

četvrtak 28.09.2017.
21:37

Fudbaler Kelna dao je svoje utiske nakon poraza od Crvene Zvezde u drugom kolu kvalifikacija za Ligz Evopre.

Epa/Sascha Steinbach

Crvena Zvezda je slavilana na "Rajn Enerdži" stadionu u Kelnu sa 0:1, gol odluke postigao je Ričmond Boaći u prvom poluvremenu susreta.

Zvezda je bila daleko bolji rival u prvih 45 minuta, to su uspeli i da krunišu, ali su u nastavku izabranici Vladana Milojevića pali, domaćin je zaigrao daleko angažovanije, a najbolji pojedinac u redovima "Jarčeva" svakako je bio bivši igrač Partizana i Borusije iz Dortmunda Miloš Jojić.

Srpski internacionalac, iako igra u veznom redu, bio je najveća pretnja po gol Crvene Zvezde u nastavku, a u dva navrata ga je stativa sprečila da se upiše u listu strelaca.

Najpre je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru "crveno-belih", da bi potom uputio sjajan udarac sa oko 20ak metara udaljenosti, ali je ishod bio isti - stativa.

Nakon utakmice Miloš Jojić se obratio novinarima iz Srbije, među kojima je bio i naš reporter.

Prvo pitanje odnosilo se na rivalitet između Zvezde i Partizana, tačnije na to da li je vezista Kelna posebno motivisan kada igra protiv Crvene Zvezde, kako je svojevremeno bio učesnik nekoliko derbija u dresu Partizana.

"Na konferenciji sam rekao, ja na svaku utakmicu izlazim jako motivisan, nebitno koji je protivnik u pitanju.

Zadnjih par utakmica nisam bio u startnih 11 i naravno da mi je želja da se izborim za poziciju u timu
", izjavio je Jojić.

Jojić je tokom susreta pogodio dve stative, a nakon jednog promašaja se i prekrstio.

"Dva puta sam se prekrstio, jednom pre početka utakmice i posle stative", rekao je Jojić uz smeh, a onda se okrenuo i ka pomenutim neiskorišćenim prilika.

"Šta je tu je, danas nije krenulo, možda će u nedelju da uđe", rekao je vezista "Jarčeva".

Milos Jojic

Prokomentarisao je srpski internacionalac i abijent sa "Rajn Enerdži" stadiona, a potom je dao svoje mišljenje i o situaciji u grupi.

"Lep ambijent, kao i što smo očekivali. Pun stadion kao i na svakoj utakmici, došlo je mnogo navijača Zvezde, koji su isto napravili finu atmosferu i čestitam igračima Zvezde na pobedi.

Sve je otvoreno, sem Arsenala, sve tri ekipe su negde podjednake na papiru, mi bi trebalo da budemo favoriti, međutim nije krenulo baš najbolje po nas i sada je Zvezda u toj nekoj blagoj prednosti. Međutim, tek je druga utakmica, imamo još četiri, sve je otvoreno
", dodao je Jojić.

Na kraju je iskoristio priliku i da poželi sreću fudbalerima Partizana, koji u okviru drugog kola igraju na svom stadionu protiv Dinamo Kijeva.

"Želim momcima puno sreće ovom prilikom da poželim. Verujem da će kod kuće, iako igraju bez publike, moći da ugroze Dinamo", rekao je bivši igrač Partizana.