Jokićeva analiza - Partizan nije oštećen u Ivanjici! ''Drugi žuti karton mora da bude vidljiv za ceo stadion''

ponedeljak 12.02.2024.
21:30

Dve naizgled slične situacije su drugačije okarakterisane.

Screenshot/TV Arena Sport

Partizan je u subotu kao gost savladao ekipu Javor Matisa u Ivanjici sa 1:0, a osim Saldanjinog majstorskog gola, meč je obeležilo i isključenje levog beka Partizana Nikole Antića.

Ipak, pre toga su i crno-beli tražili isključenje štopera domaćih Leandra, ali se to nije dogodilo, pa je bilo materijala i za večerašnju stručnu analizu od strane nekadsašnjeg arbitra Zdravka Jokića na TV Arena sport.

Najpre 50. minut -  da li je Leandro trebalo da bude isključen zbog prekršaja nad Stojkovićem?

''Mi smo i ranije rekli da prema pravilima i instrukcijama drugi žuti karton mora da bude vidljiv za ceo stadion. Ovde je bio kontakt sa rukom protivničkog igrača i mislim da nije za drugi žuti karton. Nije išao direktno kramponima na telo, ruku, potkolenicu, nogu, glavu, ovde je čak možda malo i povukao nogu kad je shvatio da će doći do kontakta''.

Nikola Antić je u 76. minutu isključen zbog drugog žutog kartona. Opravdano ili ne?

''Ovde je vidljivo da je igrač Partizana sprečio obećavajući napad. Nije igrao na loptu, ona je bila metar ispred njega. On je sprečio obećavajući napad rušenjem ovog igrača, što se kažnjava žutim kartonom'', objasnio je Jokić.