Kahriman odbranio bod Nišlijama, Radnik ima ''novog Makarića''!

subota 31.07.2021.
22:54

Znimljiva borba večeras u Surdulici.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Treće kolo Linglong Superlige nastavljeno je večerašnjom utakmicom u Surdulici, gde su domaći Radnik i niški Radnički igrali nerešeno, 1:1.

Utakmicu je obeležio mladi napadač Radnika i nova ''devetka'' ovog kluba posle odlaska Milana Makarića u Dansku, Uroš Milovanović. Ovaj momak je već u trećem minutu meča doveo Surduličane u vođstvo prelepim lob udarcem sa oko 25 metara, preko istrčalog Kahrimana - 1:0.

Vođstvo Radnika nije dugo trajalo, samo do 20. minuta, kada Nišlije uzvraćaju preko Miljana Škrbića i dolaze do izjednačenja na 1:1.

Tim rezultatom  ušlo se u drugo poluvreme, a u 56. minutu domaći su iznudili jedanaesterac koji nije uspeo da iskoristi Nemanja Subotić. Njega je ''pročitao'' iskusni Kahriman, odbranio penal i sačuvao bod ekipi Radničkog.

Posle ovakvog epiloga, Radnik ima tri boda, pošto je sve tri utakmice završio remijima, a Radnički se probio na šesto mesto sa pet osvojenih bodova.