subota 18.03.2023.
15:56

Podvig Lazarevčana.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Kolubare su kao gosti savladali Novi Pazar rezultatom 1:0 u meču 27. kola Super lige Srbije.

Gosti su do važnog trijumfa na "Džaizkon areni" stigli sa igračem manje.

U prvom poluvremenu Novi Pazar je bio mnogo konkretniji. Imali su domaći nekoliko dobrih pokušaja, uglavnom preko Radovca, ali je golman gostiju Stanivuković ostao nesavladan.

Slika na terenu se potpuno promenila na startu drugog dela. Gosti su u 50. minutu stigli do vođstva. Posle dobro izvedenog kornera sa desne strane najbolji u skoku bio je napadač Kolubare Uroš Đuranović koji se iskrao odbrani domaćih na prvoj stativi i glavom pogodio mrežu Pazaraca.

Stvari su se za Kolubaru zakomplikovale u 64. minutu kada je drugi žuti karton zbog prekršaja na polovini terena zaradio Vaslije Bakić.

Domaći su imali pola sata da sa igračem više stignu makar do boda, ali u tome nisu uspeli.

Tako je Kolubara stigla do tri boda i sada je na devetom mestu superligaške tabele sa 33 boda, isti broj poena ima i osmoplasirani Radnički iz Kragujevca. Novi Pazar je posle današnjeg poraza na šestoj poziciji sa 44 boda.