Kragujevački Radnički juče pobedio Napredak, danas predstavio kvartet pojačanja!

nedelja 16.01.2022.
17:25

Prva pobeda na startu priprema kao nagoveštaj boljih dana za ekipu Zorana Milinkovića.

fkradnicki.com/Nenad Kotlajić

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog juče su imali prvu proveru od početka zimskih priprema za nastavak sezone.

Na pomoćnom terenu stadiona ''Čika Dača'' u Kragujevcu Radnički je trijumfovao rezultatom 2:1 protiv kruševačkog Napretka.

Stefan Filipović je u 26. minutu doveo Kragujevčane u vođstvo, a gosti iz Kruševca su izjednačili samo tri minuta kasnije pogotkom Đorđa Jovanovića. Pobedu Radničkom doneo je Đorđe Maksimović u 80. minutu susreta.

Novi napadač Radničkog Vojo Ubiparip nije debitovao ovoga puta, ali zato su nastupila dvojica igrača koji su danas ozvaničili saradnju sa kragujevačkim superligašem - mladi desni bek Marko Janković i povratnik Nikola Kovačević. Uz njih dvojicu, Radnički je danas promovisao i još dvojicu doskorašnjih fudbalera lazarevačke Kolubare - Ljubišu Pecelja i Miloša Milisavljevića.

Već u ponedeljak ekspedicija Radničkog se seli u Antaliju gde će obaviti glavni deo priprema. Kragujevčani će u Turskoj boraviti do kraja ovog meseca i u tom periodu odigrati četiri kontrolne utakmice. Rivali će im biti ruski SKA Rostov, ukrajinski Ruh Lavov, Visla Ploh iz Poljske i bugarski Spartak iz Varne.

RADNIČKI 1923: Lukić, Janković, Blagojević, Kovačević, Filipović, M. Vidović, S. Jovanović, Ilić, Đ. Jovanović, Tomić, Burmaz.

Igrali su još: Raičević, Milikić, Milanović, Lakićević, Gvozdenović, Arsenijević i Maksimović.

NAPREDAK: Jordanov, Dabić, Đeković, Pavlović, Ćuković, Krstić, Rašković, Milovanović, Džugurdić, Jovanović, Mitić.

Igrali su još: Todorović, Marinković, Laban, Bačanin, Kotlajić i Pecić.