utorak 09.07.2024.
22:45

Kragujevčani večeras imali najjaču proveru na aktuelnim pripremama za novu sezonu.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Posle pobeda nad niškim Radničkim (3:0) na ''Čika Dači'' i Slogom iz Doboja na Zlatiboru (4:2), kragujevački Radnički 1923 je večeras u Užicu odmerio snage i sa šampionom Kipra, ekipom Apoela.

I u najjačoj proveri ovog leta Kragujevčani su pokazali kvalitet i remizirali rezultatom 1:1.

Prvo poluvreme je pripalo ekipi trenera Feđe Dudića, koja je golom Miloša Ristića posle kornera povela sa 1:0 u 19. minutu meča.

To vođstvo Radničkog je ostalo na snazi do 76. minuta, kada je kiparski tim iznudio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Markinjoš koji je postavio konačnih 1:1.

Radnički je večerašnju utakmicu počeo u sastavu: Leković - Ćosić, Simović, Šerbečić, Dadić - Ristić, Aleksić - Gluščević, Vidosavljević, Bevis - Ortiz.

U nastavku su šansu dobili i: Lijeskić, Adžić, Zeljković, Bulatović, Suma, Milojević, Bukumira, Vižđi, Mirčetić, Turaj, Tomić, Evandro i Rošević.

Generalnu probu pred start nove sezone ekipa Radničkog će imati 12. jula protiv lučanske Mladosti.