nedelja 19.02.2023.
15:04

Gosti iz Ivanjice odneli veliki bod iz Kragujevca.

Nenad Kotlajic

Utakmicom na kragujevačkom ''Čika Dači'' danas je nastavljeno 22. kolo Superlige Srbije.

Radnički je remizirao sa ekipom Javor Matisa rezultatom 0:0, pa su Kragujevčani prekinuli seriju od tri uzastopna poraza, ali su od početka drugog dela sezone izgubili već pet bodova na svom terenu, uz šokantan poraz u prošlom kolu na Banovom brdu.

Radnički se ovim bodom vratio na osmo mesto na tabeli sa 26 bodova, koliko ima i Kolubara, a Javor je deseti sa 23 boda.

Domaći tim je u najvećem delu meča imao inicijativu, stvarao prilike, ali nije uspeo da nađe put do mreže.

Igrao se 19. minut meča, Čolović je probio po desnoj strani, pa uposlio Vidosavljevića koji je idealno prosledio loptu u sredinu kaznenog prostora, odakle je Zorić šutirao, ali je loptu poslao zamalo pored desne stative.

Dva minuta kasnije dobra prilika i na drugoj strani, Petar Gigić je šutirao iskosa sa desne strane, ali i njegov šut završava pored gola.

Nastavio je Radnički sa napadima, raspoloženi Vidosavljević je pravio mnogo problema odbrani Ivanjičana, u 33. minutu je pripremio još jednu priliku za Luku Zorića, ali ovoga puta Zorić udarcem glavom šutira preko gola.

Slična slika na terenu i od početka drugog poluvremena, a u 50. minutu sudija Ivković je pokazao na belu tačku posle kontakta Dukurea i Jovanovića u kaznenom prostoru gostujućeg tima. Ali, usledila je reakcija iz VAR sobe, arbitar je pozvan da pogleda snimak posle čega je doneo odluku da poništi jedanaesterac, a razlog je ofsajd Činedua.

U 58. minutu Činedu je imao dobar pokušaj iskosa sa leve strane, gađao je suprotni ugao, ali je golman Javor Matisa Strahinja Manojlović odlično reagovao.

Dva minuta kasnije Vidosavljević je posle brzog napada šutirao sa 17 metara, ali lopta završava preko gola.

Još jednu odličnu priliku za Radnički imao je i Čolović u 74. minutu kada je šutirao sa distance, a golman Manojlović imao novu izvanrednu intervenciju.

Ali, ulazak nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde i Partizana Radivoja Bosića značajno je promenio sliku na terenu. Zahvaljujući njemu Javor je postao mnogo opasniji, uglavnom iz polukontri i kontri, a najbliži golu Ivanjičani su bili u 80. minutu kada je Bosić uposlio Gojkovića u kaznenom prostoru Radničkog, ovaj je izbio sam ispred Raičevića, ali je golman Radničkog na vreme istrčao, skratio ugao i sačuvao mrežu.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, u 89. minutu iskusni Luka Milunović je ''makazicama'' uputio odličan udarac, ali Strahinja Manojlović je danas nesavladiv!

I ne samo da Radnički nije uspeo da pobedi, nego je u poslednjim sekundama nadoknade vremena defanzivac Kragujevčana Filip Ivanović napravio prekršaj za isključenje, i to ispred kaznenog prostora Radničkog.

Odlično su gosti izveli taj slobodan udarac, ali je golman Radničkog Raičević uspeo da izbije loptu koja je išla pod prečku.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci Sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i u roku od nekoliko minuta dobijate bonus za kazino a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci Sportske.net dobijaju 500 dinara više.