20:26

Za to je "crveno-belima" potreban samo bod u poslednjem kolu ili kiks Partizana.

STARSPORT
STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0 u okviru šestog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Odmah na početku, sporna situacija u kaznenom prostoru domaćih gde je pao Katai, ali sudija Ivković nije dosudio penal posle VAR asistencije.

Usledila je terenska inicijativa "crveno-belih", Napredak je uspevao da se odbrani sve do 33. minuta kada je veliku grešku u odbrani Kruševljana iskoristio Ohi i doveo svoj tim u vođstvo.

Pogodila je Zvezda i na početku drugog poluvremena, ali je gol Gajića poništen zbog ofsajda u kojem se prethodno našao Ben.

Napredak je zaigrao nešto ofanzivnije i pokušavao da ozbiljnije pripreti, zbog toga je bilo i dosta prostora za kontru gostiju, no rezultat se do kraja meča nije promenio.

Tako je Crvena zvezda stigla nadomak osvajanja pete uzastopne titule prvaka Srbije, za to im je u poslednjem kolu potreban samo bod protiv Voždovca ili da Partizan protiv "zmajeva" ne pobedi sutra.

Sa druge strane, Napredak je osmi sa 37 bodova.