21:12

Naš tim nije uspeo da dođe do prvih bodova.

FSS
FSS

Posle očekivanog poraza na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Nemačke, bilo je 5:1 u Hemnicu, ženska fudbalska reprezentacija Srbije večeras je gostovala u Portugalu, gde je poražena sa 2:1.

Borhes je u 28. minutu dovela Portugalke u vođstvo, a naš tim je golom Nine Matejić izjednačio u posldnjim trenucima prvog poluvremena.

Nažalost, već početkom drugog poluvremena domaće uspevaju da izbore jedanaesterac koji je u gol pretvorila Dolores Silva preciznim udarcem sa bele tačke u 52. minutu - 2:1.

U trećem kolu kvalifikacione grupe H, Srbija će 26. oktobra ugostiti reprezentaciju Turske i pobeda selekcije Predraga Grozdanovića biće imperativ kako bi se zadržale šanse za osvajanje makar drugog mesta koje vodi u baraž. Ali, ima još dosta da se igra, reprezentativke Srbije imale su najteži mogući raspored u prva dva kola, pa se nadamo boljim rezultatima do kraja kvalifikacija.