ponedeljak 18.10.2021.
19:00

Derbi donjeg dela tabele.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Fudbaleri Mladosti pobedili su Metalac u gostima rezultatom 2:0 (1:0) u okviru poslednje utakmice 13. kola Superlige Srbije.

Gosti su iskoristila uspavanost Metalca i poveli. Jovanović je predriblao dva protivnička defanzivca i šutirao levom nogom za 1:0 od 14. minuta.

Na drugoj strani Đurić je pokušao, bio je to šut u okvir gola, ali je čuvar mreže odbranio.

Krajišnik je imao priliku u samom finišu prvog dela, imao je nekoliko opcija, on je izabrao da šutne, što je bila verovatno najgora, jer nije uspešno realizovao ovaj pokušaj.

Bilo je šansi na obe strane. Mladost je tražila svoje šanse u kontrama i iskoristila ih.

Tumbasević je udvostručio prednost ekipe iz Lučana u 65. minutu. On je iz poluvoleja sa ivicie kaznenog prostora upisao jedan od najlepših golova kola.

Metalac je pokušavao da smanji rezultatsku razliku, međutim pao je tempo igre, usled crvenih kartona ostali su bez dvojice od 78. minuta, pa je meč završen rezultatom 2:0 za gostujući tim.