18:13
Izvor: Sportske.net, Beta

Tri poraza srpskoligaških klubova ovog popodneva u pripremnim mečevima.

Sportske.net

Fudbaleri Radničkog iz Niša izgubili su danas od poljskog prvoligaša Jagelonije sa 0:3, u prvom kontrolnom meču na pripremama u turskom Beleku.

Poljaci su poveli u 38. minutu, kada je hrvatski internacionalac Jakov Puljić iskoristio kiks defanzivaca Radničkog i lako matirao golmana Ristića.

Na 2:0 povisio je Fernan Lopes u 48. minutu, a treći gol postignut iz penala u 68. minutu. Lopes je izašao sam pred golmana Kojića, koji ga je srušio u svom kaznenom prostoru, a precizan sa 11. metara bio je Mistkovski.

I Čukarički je poražen u prvom pripremnom duelu u Turskoj, a bolja od srpskog tima bila je ruska ekipa Baltike koja je slavila sa 0:2.

U 19. minutu Šapić je izblokirao udarac Alšina, ali je na loptu natrčao Demijanov, koji je sa 17 metara pogodio za 0:1. Konačan rezultat postavio je Kuzmin kada je u 47. minutu sa sedam-osam metara lako savladao Mićovića.

Poraz je doživela i ekipa Napretka, rezultatom 1:0, u duelu sa poljskim Stal Mielecom.