LŠ (U19) - Sjajni Zvezdini klinci nadoknadili ''minus dva'' u Holandiji, gol i asistencija ''Bekama'' Mijatovića!

utorak 25.10.2022.
19:55

Zvezda ima odličan rezultat pred revanš u Beogradu.

crvenazvezdafk.com

Omladinska ekipa Crvene zvezde večeras je odigrala prvi meč drugog kola U19 Lige šampiona, na gostujućem terenu protiv holandskog AZ Alkmara.

Dva lica su pokazali crveno-beli, ali što je najvažnije, na kraju su ostvarili povoljan rezultat pred revanš u Beogradu - 2:2!

Prvo poluvreme proteklo je u znaku domaćeg tima. AZ Alkmar je poveo već u devetom minutu golom 18-godišnjeg Ernesta Pokua, a dvadeset minuta kasnije prednost domaćeg tima udvostručio je Džejden Adai. Kod oba gola asistent je bio Luis Šuten.

Rezultatom 2:0 za AZ okončano je prvo poluvreme, ali je nastavak meča obeležio Zvezdin tim. Posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, Zvezdin napadač Jovan Mijatović, koji je nedavno priključen i prvom timu crveno-belih, smanjio je na 2:1, na asistenciju Stojsavljevića.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do 83. minuta, kada je Mijatović upisao i asistenciju, a egzekutor je bio Vukićević za konačnih 2:2.