20:57

Sada je još nekoliko klubova ugroženo.

Sportske.net

Današnji program u okviru 32. kola Linglong Superlige protekao je u znaku ekipa koje se bore za opstanak.

Večeras su odigrana još četiri meča, a najveći dobitnik je ekipa Napretka, koja je kao gost savladala Spartak u Subotici sa 2:0 i tako došla nadomak izlaska iz zone ispadanja. Melunović je u 34. minutu doveo Kruševljane u vođstvo, a pobedu Napretka potvrdio je Bačanin u 77. minutu meča.

Napretku je ovo treća pobeda u nizu i sada ima 38 bodova, koliko i Voždovac i Javor, na deobi od 13. do 15. mesta, koje vodi u niži rang.

Voždovac je na ivicu zone ispadanja dospeo ubedljivim porazom od TSC-a u Senti, rezultatom 4:1.

Nenad Lukić je pred kraj prvog poluvremena ''načeo'' goste, izjednačio je Milojević u 59. minutu, ali samo četiri minuta kasnije Đuro Zec je vratio prednost domaćima.

U 68. minutu Nišić je skrivio penal, dobio i crveni karton, a Lukić ga je realizovao i praktično rešio pitanje pobednika. Samo minut kasnije, Jug Stanojev je pobedu TSC-a učinio još ubedljivijom - 4:1.

U Nišu, Radnički je podelio bodove sa Javorom, nije bilo golova, a lučanska Mladost je kao gost savladala Proleter sa 1:0, što je već četvrti poraz Novosađana u poslednjih pet kola.