nedelja 27.10.2024.
21:58

Nišlije imale više od igre, ali nije bilo pobednika na Čairu.

Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

Fudbaleri Radničkog remizirali su u Nišu sa ekipom Mladosti iz Lučana rezultatom 1:1 u meču 13. kola Super lige Srbije.

Izabranici Nikole Drinčića imali su više od igre tokom čitavog meča, terensku inicijativu, čak i vođstvo, međutim Mladost je praktično iz svoje jedine šanse stigao do slađeg boda na Čairu.

Bolju igru u prvom poluvremenu Radnički je krunisao golom Ibrahima Tanka u 24. minutu kada je spretno iskoristio centaršut Belakovića sa leve strane.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, a trener gostiju Nikola Trajković odlučio je da igru uvede Nikolu Jojića što se pokazalo kao dobra odluka.

Upravo je fudbaler Stouka na pozajmicu u Lučanima iskoristio jedinu priliku za goste pošto je u 66. minutu glavom savladao Manojlovića posle centaršuta s desne strane.

Krenule su Nišlije na sve ili ništa, pogodile čak i prečku, no promene rezultata nije bilo, pa je Mladost ostala druga na tabeli Super lige Srbije sa 26 bodova, dok je Radnički deveti sa 18 bodova.