20:08

Anderleht je sjajno ušao u novu sezonu, ređa pobede u belgijskoj ligi, ali...

Beta/Branislav Božić/Ds

Treće kolo belgijske Župiler lige, treća pobeda Anderlehta koji je zaseo na čelo tabele.

Večeras je tim iz Brisela kao gost savladao ekipu Šarlroa rezultatom 2:1, i to posle preokreta.

Domaći su poveli golom Rezaija u 41. minutu, ali je u poslednjim trenucima prvog poluvremena Dimata iz jedanaesterca doneo izjednačenje Anderlehtu.

Za potpuni preokret pobrinuo se Santini, koji je u 64. minutu postavio konačan rezultat.

Ono što, međutim, ''bode oči'', to je da ni ovoga puta u konkurenciji za sastav Anderlehta nije bilo mladog srpskog ofanzivnog veziste Luke Adžića, koji je ovog leta stigao u njihove redove iz Crvene zvezde.

Podsetimo, 20-godišnji Adžić nije bio zadovoljan minutažom koju je imao prošle sezone u Zvezdi, a s obzirom da nije bilo jasnih nagoveštaja da će se po tom pitanju nešto bitnije promeniti, odlučio je da promeni sredinu i prihvati ponudu Anderlehta koji je poznat kao klub koji daje šansu mladim igračima.

Ali, Adžić će i dalje morati da se za tu šansu bori. U prva tri kola mu to nije uspelo...

21 Komentara

Delije Sever 021
Monday, 13.08.2018
15:04

Adinjo,pocetak kraja karijere je dosao. Sto si zaradio-zaradio si. Sad ce tribine Anderlehta biti zamenjene klupom osrednjeg kluba iz italijanske serije C1,pa ce se otici u neki klub u Polhsk9j-Slovackoj,koji se bori za opstanak ili iz druge lige pretenduje da udje u prvu,tu ce se skupiti 309 minuta ...i onda ce da sedi negde sa Filipom Jankovicem,bice ekonomi u Brodarcu ili nesto tako. Lepi moj trazio si-gledaj. Da se boris za titule,bilo gde,aktivno,da ucestvujes u igri,mozes samo da sanjas,mozes samo tako u Anderlehtu,sa tribina da gledas kako se pehar osvaja,u Zvezdi si to bar radio sa klupe.

13:01

Ništa se on tu nije pitao, nije mi samo jasno kako je jedan bivši fudbaler, koji ima finansijsku zaledjinu dovoljnu za normalan život pristao da mu jedan krimi tip bude sinovljev menadzer?

MALI PLAVI
17:11

Zato što je prokockao tu finansijsku zaleđinu.

gorango
11:36
09:22

"Adzinjo" mozda bi da se vratis,a? Dodji juce :) Ne znam sta sad kaze deda Saban,jel sad to do trenera sto ne voli tatu ili...sta je sada problem pa nema minuta.

Don Silvio
08:20

Realno ima vremena za njaga da se dokaze, treba dobro da radi na treningu da bi dobio priliku. Mislim da se zeznuo sto je otisao kao i vecina mladih igraca. U ovoj rotaciji kod Milojevica dok se igra evropa sigurno bi vise igrao, a pogotovo sad kad ode Srnic mislim da bi imao prilike.

indosrbija
07:20

u zvezdi bi imao vise minuta..evo protiv spartaka drugih 11 igrali,bio je prirodna zamena za radonju kad ode ali lose su ga savetovali jer anderleht ne radi u interesu srpskog fudbala kao mi

jv
Sunday, 12.08.2018
23:01

Ali sada sedi za veći novac. Kratkoročno, bolje je prošao, dugoročno, zbogom pameti.

Dr fudbala Miloje
23:00

Није му то требало али ја му желим да се на време опамети.

DekiStankovic5
22:36

On je u Zvezdi imao dovoljno minutaze za proslu sezonu,to je samo bio izgovor da bi otisao,svi znamo koji mutan covek mu je menadzer.Mozda se vrati al u Partizan,kad zagusti poznajuci taticu i Radojicu nista me ne bi cudilo.

14:57

Kontas da ce kao Omer Ozegovic da brise slike sa Severa i da ljubi partizaijev grb? Pa i lici na takvog.

Grb partizana 1997?
22:05

Adzic uopste nije bio planiran da sedi na klupi u Zvezdi, problem je bio sto je on trazio garantovane minute a takve stvari kod Milojevica ne prolaze. Nudjeni su mu fenomenalni uslovi i kapitenska traka kada za to dodje vreme. On je sve to odbio i resio do poslusa menadzera i evo ga sada propada.