Luka Jović - Nekad ''srpski Falkao'' i ''srpski Luis Suarez'', a danas?

Autor: Darko Mitrović
sreda 06.05.2026.
17:45
Izvor: Sportske.net

Pronašao sebe u AEK-u?

EPA/ERDEM SAHIN
EPA/ERDEM SAHIN

Povezane vesti

ESPN je objavio zanimljiv tekst o igračima koje je svojevremeno izdvajao dok su bili u U21 kategoriji, uporedivši tadašnje procene njihovih dometa sa onim što su oni ostvarili do sada u svojim kariujerama.

Jedan od igrača na toj listi je i aktuelni napadač AEK-a Luka Jović koji je kao mladi igrač pokazivao ogroman potencijal, pa ga je u vreme dok je igrao u Crvenoj zvezdi generalni direktor kluba Zvezdan Terzić poredio sa Radamelom Falkaom.

Danas, ESPN ga je u svom tekstu uporedio sa legendarnim urugvajskim napadačem Luisom Suarezom, uz podsećanje da je srpskog napadača 2019. godine rangirao u Top 10 u svetu.

''Srpski Luis Suarez, ali sa manje ugriza. Jović nije naročito snažan, niti brz, ali ima prirodan osećaj za kretanje u kaznenom prostoru i naviku da završava akcije smireno i precizno. Takođe je uporan, rado juri lopte, vrši pritisak na defanzivce i stvara prilike zahvaljujući svom neumornom radu".

Tako je ESPN pisao o njemu 2019. godine. A danas? 

''Srpski reprezentativac bio je jedan od najperspektivnijih igrača Evrope na svom vrhuncu sa Ajntrahtom iz Frankfurta u sezoni 2018-19, a njegovih 17 golova u Bundesligi te sezone učinilo je njegovo uključivanje u 2019. godinu potpuno opravdanim.

Usledio je transfer u Real Madrid za 60 miliona evra, ali se nikada nije snašao u španskom gigantu i njegova karijera je postepeno zamrla nakon što se vratio u Frankfurt na pozajmicu, a zatim je proveo godinu dana u Fiorentini i Milanu. Međutim, nakon što je doveden u slobodnom transferu tokom leta, pronašao se u Grčkoj, a sa njegovih 16 golova je dao veliki doprinos onome što će verovatno kulminirati osvajanjem titule za AEK-om'', piše ESPN.

Luka Jović je od početka sezone odigrao 40 utakmica za AEK, postigao je 20 golova, uz dve asistencije, ali je trenutno u golgeterskoj krizi, jer se još od 22. marta i meča protiv Kifisije nije upisao u strelce.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke