petak 19.08.2022.
21:53

Klub iz Raške trenutno zauzima treću poziciju u domaćem šampionatu.

FK Novi Pazar

Fudbaleri Novog Pazara savladali su na domaćem terenu Napredak rezultatom 2:1 u okviru sedmog kola Super lige Srbije.

U prvom poluvremenu nismo videli previše od obe ekipe, sve do 40. minuta kada je Mitar Ergelelaš iskoristio dodavanje Nikčevića sa desne strane i efektnim udarcem iz voleja savladao Petrića.

Nisu se gosti iz Kruševca predali, igrao se 55. minut kada je Jovanović probio po desnoj strani i uposlio Nemanju Krstića koji je izjednačio rezultat.

Detalj koji je presudio dogodio se u 78. minutu. Lončar je skrivio penal i zaradio isključenje, a siguran sa bele tačke bio je Andrija Majdevac.

Novi Pazar je zahvaljujući ovom trijumfu stigao do treće pozicije u Super ligi Srbije sa 12 bodova, dok je Napredak i dalje 14. sa dva osvojena boda, koliko imaju i Radnički Niš i Radnik.