subota 28.10.2023.
20:35

"Slađi" bod ide u Suboticu.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto©

Fudbaleri niškog Radničkog i Spartaka remizirali su na Čairu rezultatom 1:1, u utakmici 13. kola Superlige Srbije.

Radnički je još jednom ove sezone razočarao ljubitelje fudbala u Nišu. Očekivalo se da ekipa Nikole Trajkovića večeras materijalizuje pobedu koju je u prošlom kolu ostvarila u Lučanima, ali ona je nastavila po sistemu "toplo-hladno" i ostala je u donjem delu tabele.

Spartak je poveo već u sedmom minutu, kada se Todorovski, nakon pasa Tošeskog po sredini, ušetao u kazneni prostor pored četvorice igrača niškog tima, usledio je precizan udarac sa 15 metara u desni ugao, posle kog je golman Rosić bio nemoćan, za 0:1.

U drugom poluvremenu je domaćin bio puno bolji, a izjednačio je u 67. minutu, sjajnim pogotkom rezerviste Pavla Ivelje.

Jamkam je centrirao sa desne strane, lopta je otišla na levu i preletela Ivelju, koji ju je vrhunski primio levom nogom, a onda je u maniru najboljih napadača sveta tukao iz okreta i pogodio dalji ugao, za 1:1.

Do kraja su domaći napadali, tražili tri boda, ali nisu uspeli.

Radnički je 11. na tabeli sa 12 bodova, Spartak je osmi sa četiri boda više.