Maksimović: ''Sudija nije video naš drugi penal''

utorak 22.10.2024.
22:14

Zvezdin tinejdžer ubeđen da je sudija trebalo da donese drugačiju odluku.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Crvena zvezda je poražena sa 5:1 od Monaka, ali je talentovani Andrija Maksimović upisao još jednu utakmicu u Ligi šampiona.

Svaki meč, pa i ovakav, predstavlja ogromno iskustvo za 17-godišnjeg vezistu. Kako je podneo ubedljiv poraz svog tima?

"Težak poraz za nas. Idemo dalje. Šta bih rekao dalje, ne znam ni sam. Naučićemo iz ovog poraza...

Imali smo 1:1, u 46. minutu primimo drugi gol. Sudija nije video naš drugi penal, ali šta je tu je. U drugo poluvreme smo loše ušli, primili odmah gol..."

Nedavno je debitovao i za ''A'' reprezentaciju Srbije.

"To je samo podstrek da radim bolje. Mnogo mi znači i što sam debitovao za reprezentaciju", konstatovao je Maksimović.

Da li je drugačija formacija jedan od uzroka loše partije crveno-belih u večerašnjem meču?

"Tako smo se dogovorili u svlačionici. Možda nismo navikli, ali šta je tu je."

Maksimović smatra da je drugi gol koji je postigao Embolo na kraju prvog poluivremena bio ključni trenutak utakmice.

"Možda je taj gol doneo pobedu Monaku. Tu smo pali, posle nismo ni imali neke šanse. U drugom poluvremenu je bio dogovor da idemo na bod. Izašli smo tako i desio se opet gol", dodao je Maksimović.