Mesina već sazvao sastanak - VAR sudije na posebnom udaru!

Autor: Aleksandar Golubović
sreda 30.07.2025.
21:58
Izvor: Sportske.net, Sport klub

Dobre odluke su preovladale, ali bilo je i (ne)oprostivih grešaka.

FSS
FSS

Povezane vesti

Tek su dva kola prošla od početka nove sezone u Super ligi Srbije, a već ima mnogo prigovora na suđenje pa ne čudi nezadovoljstva prvog čoveka Sudijske organizacije Domenika Mesine koji je, prema saznanjima "Sport kluba" sazvao sastanak u četvrtak gde će posebno biti na tapetu VAR sudije.

Nema sumnje da je najviše prašine podigla utakmica između Radničkog i Železničara u nedelju uveče gde je domaćin oštećen u Kragujevcu tako što je nakon pregleda VAR-a sudija Miloš Milanović pokazao na penal za goste iz Pančeva.

Dan kasnije je utvđeno da penala nije bilo te da je intezitet povlačenja ofanzivca Železničara bio u dozvoljenim granicama.

Nema sumnje da je ova situacija pokrenula lavinu nezadovoljstva kod Mesine, uprkos tome što je u svim ostalima situacijama VAR postupio ispravno, baš kao i u većini mečeva prvog kola.

Ipak, prekaljeni italijanski arbitar, kojem je Fudbalski savez Srbije poverio brigu o suđenju umesto Dejana Santrača, očigledno je prepoznao anomalije u startu i rešio da ih saseče u korenu, što je bio i povod najavljenog sastanka.

Ostaje da se vidi u kom pravcu će teći sastanak, da li će biti radikalnih postupaka i eventualnih sakcija, ali je ohrabrujuća Mesinina odluka da ga sazove praktično već na startu prvenstva.

☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷

Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na fudbal, kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.

Čitavu ponudu klađenja na fudbal i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke