Minimalac Zvezde zlata vredan, Ben srušio Čukarički, Borjan zabrinuo Stankovića!

sreda 27.04.2022.
20:25

Domaćin na kraju opravdao ulogu favorita.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički kod kuće rezultatom 1:0 u okviru trećeg kola plej-ofa Super lige Srbije.

"Crveno-beli" su ostvarili veoma bitnu pobedu kojom su se vratili na lidersko mesto u srpskom šampionatu.

Posle nešto sporijeg početka zbog kišom natopljenog terena, Pavkov je pogodio stativu, a uzvratio je Stevanović čiji je odličan slobodni udarac odbranio Borjan.

Ključni detalj dogodio se u 40. minutu, posle udarca Sanoga lopta se odbila do El Fardua Bena koji se lepim driblingom oslobodio čuvara i preciznim udarcem matirao nemoćnog Mićovića.

Krenula je Zvezda ofanzivno i na startu drugog poluvremena, veliku priliku propustio je Ivanić kojeg je zaustavio Mićović, da bi u nastavku usledila duga pauza zbog povrede Milana Borjana.

Reprezentativac Kanade je stisnuo zube i nastavio meč, domaćin je imao šansu da udvostruči prednost i preko Ohija koji je gađao pored gola, a u finišu regularnog dela Ergelašev udarac blokirao je Gajić posle greške Erakovića.

I pored veoma duge pauze tokom koje se Borjan oporavio, sudija Marković je meč produžio četiri minuta, a u nadoknadi vremena nije bilo promene rezultata.

Crvena zvezda je ponovo lider Super lige Srbije sa 88 bodova, dok je Čukarički ostao na trećoj poziciji sa 54 boda.