sreda 24.03.2021.
22:21

Ako je neko zaslužio da večeras postigne gol, onda je to on.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Srbija je konačno stigla do zasluženog preokreta protiv Irske u Beogradu, od 69. minuta naš tim vodi protiv Iraca sa 3:1, a preokret ''Orlovima'' doneo je Aleksandar Mitrović u 69. minutu, samo sedam minuta pošto je ušao u igru umesto Đuričića.

Bila je to prava majstorija najboljeg strelca našeg nacionalnog tima, iskosa sa desne strane, sa oko 17 metara lobovao je istrčalog golmana gostiju i doveo Srbiju u vođstvo.

Podsetimo, Mitrović je bio tragičar u odlučujućoj utakmici, odigranoj takođe na ''Marakani'' protiv Škotske, kada je promašio ključni jedanaesterac u penal-seriji, posle čega je Srbija ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo.

Ova golčina je pravi melem na tu ranu. Bravo, Mitre!

Samo sedam minuta kasnije, Mitrović postiže još jedan gol i praktično rešava ovaj meč - 3:1. Pavlović je povukao loptu napred, Tadić je prihvatio, pa centrirao u kazneni prostor, gde ju je Mitrović glavom zahvatio i zatresao mrežu.