Mladost GAT pobegla sa dna, presudio penal!

utorak 25.04.2023.
19:55

Kolubara čitav meč bez šanse.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudblari Mladosti GAT savladali su Kolubaru sa 1:0 u meču drugog kola plej-aut Super lige Srbije odigranom na stadionu "Karađorđe".

Ekipa koju sa klupe predvodi Nenad Lalatović tako je upisala drugi trijumf u plej-autu, tako "pobegla" sa dna tabele i popravila šanse da na kraju izbori opstanak u eliti.

Domaći su bili mnogo bolji protivnik od Lazarevčana danas. Prvu šansu na utakmici imala je Mladost u 18. minutu kada je Ilić prošao po desnoj strani uposlio Jankovića u šesnaestercu, a golman gostiju Popović sačuvao mrežu Kolubare.

Odlučujući momenat na meču dogodio se u 28. minutu kada je ofanzivac domaćih Babić iskoristio sjajnu dubinsku loptu iz poslednje linije, pobegao odbrani Kolubare, a štoper gostiju Tatomirović skrivio jedanaesterac. Siguran sa bele tačke bio je iskusni Novica Maksimović i tako doneo trijumf svom timu.

Kolubara u nastavku utakmice nije bila ni blizu izjednačenja, tako su bodovi poptuno zasluženo ostali u Novom Sadu.

Mladost je sada 14. na tabeli sa 26 bodova, dok je Kolubara deveta sa 37 bodova.