Moguće je - Zvezda pobedila bez primljenog gola, Vieira rešeta!

sreda 10.08.2016.
22:24

Ekipa Miodraga Božovića večeras je uspela da savlada Voždovac sa 3:0 (2:0). Peti gol Vieire u tri odigrana meča.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Dominirala je Crvena zvezda danas protiv Voždovca po velikom pljusku, a po prvi put u ovoj sezoni je uspela i da sačuva svoju mrežu slavivši rezultatom 3:0 (2:0).

U prvih 15 minuta nije bilo prilika na obe strane, a onda je Crvena zvezda krenula angažovanije ka golu Voždovca. U 18. minutu je Ristić nanizao dvojicu fudbalera, kasnije je uposlio Ruiza koji je šutirao preko gola.

Već u 28. minutu Voždovac je morao da igra sa igračem manje u polju pošto je isključen Putinčanin zbog drugog žutog kartona.

Samo 5 minuta kasnije, već je bilo 1:0 za Zvezdu.

Ruiz je pao u kaznenom prostoru, a sudija Petković je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio Ugo Vieira, koji postiže svoj četvrti gol u novoj sezoni u četvrtom kolu domaćeg prvenstva.

Nastavak je bio čista rutina.

Mouče i Vieira su imali dobre prilike u nastavku prvog poluvremena, Katai je imao nekoliko fantastičnih poteza, a onda novi gol u mreži Voždovca.

Igrao se 44. minut, nakon kornera lopta je nekako došla do Le Taleka koji je danas igrao štopera, a on iz blizine nije imao težak zadatak - 2:0.

U nastavku, nekoliko dobrih prilika za Zvezdu, a početak je obeležila i kiša koja je padala neverovatnim intenzitetom, postavljalo se pitanje da li će utakmica biti prekinuta.

Ruiz, Katai i Vieira su imali dobre prilike u drugom poluvremenu, a u 73. minutu smo videli i treći gol u mreži Voždovca.

Cvetković je uputio centaršut sa desne strane, najviši je bio Ugo Vieira koji pogađa za 3:0. Bio je to njegov peti gol u tri utakmice u Superligi.

Rezultat je mogao da bude daleko ubedljiviji u korist Crvene zvezde, ali se to nije desilo do kraja, odbrana Voždovca je izdržala sve nalete. Ruiz je imao sjajnu priliku, zatim je i Andrija Luković pogodio stativu sa trideset metara, ali promene rezultata nije bilo.

Sve golove sa ovog meča možete pogledati OVDE.