Nathovi penali su ''pročitani'', Partizanu treba drugi ''penaldžija''?

subota 29.07.2023.
23:56

Godinama je bio nepogrešiv...

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Partizan je danas remizirao sa TSC-om u Bačkoj Topoli, a meč je posle mnogo uzbuđenja i rezultatskih obrta završen rezultatom 3:3.

Strelac prvog gola za Partizan u ovom meču, a ujedno i u novoj sezoni bio je Bibars Natho, koji je u 40. minutu izjednačio na 1:1.

Međutim, u nastavku je imao idealnu priliku da svom timu donese novu prednost od 3:2, kada su crno-beli iznudili jedanaestrac.

Gađao je Izraelac donji desni ugao, ali golman Ilić je pročitao njegovu nameru i zaustavio je taj udarac.

Natho je prethodno, sredinom marta, promašio i penal u Humskoj protiv Radnika iz Surdulice, a pre toga je imao niz od čak 22 realizovana jedanaesterca.

Očigledno, golmani su dobro prostudirali kako Natho razmišlja pri izvođenju penala, a to odmah nameće i još jedno pitanje - treba li Natho da prepusti izvođenje penala nekom drugom?