Ne pomaže ni Natho, novi poraz Partizana

sreda 02.02.2022.
15:44

Dobro zdanje crno-belih uprkos porazu.

Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana je u najtežoj pripremnoj utakmici u Turskoj, izgubili su od moskovskog Dinama rezultatom 1:2 (0:1).

Već u prvom minutu Milovanović je bio u šansi, kada se namestio u kaznenom prostoru, ali golman sačuvao mrežu.

Uprkos inicijativi crno-belih, Dinamo je poveo u petom minutu posle slobodnog udarca. Živi zid nije bio najbolje postavljen, pa je lopta koju je uputio Fomin lako stigla do gola Popovića.

U 9. minutu mogao je Partizan da stigne do izjednačenja. Posle kornera, Vujačić je šutirao iz peterca, ali je lopta završila pored gola.

Najbolja šansa za Partizan bila je u minutu kada je Maković dobio loptu u kaznenom prostoru i jako opalio, ali je golman odbranio. Odmah posle njega Vujačić je ponovo promašio gol iz neposredne blizine.

Nakon 20 minuta igre u drugom poluvremenu crno-beli stigli su do izjednačenja. Posle prekida Vujačić je pogodio prečku, a posle gužve u šesnaestercu Natho je bio na pravom mestu i postigao gol glavom.

Urošević je napravio grešku, koju je iskoristio Tjukavin. Imao je fudbaler Dinama mnogo prostora, namestio se, ali je bio neprecizan.

Ipak, u 88. minutu Dinamo je stigao do pobede preko Galkina, koji je imao dovoljno prostora da smesti loptu u mrežu za konačnih 2:1.