subota 13.05.2023.
19:49

Prvi posle skoro godinu dana u takmičarskim mečevima.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Crvena zvezda je ove zime poslala talentovanog krilnog napadača Nemanju Motiku na pozajmicu u Austriju Luštenau, kako bi tamo imao veću minutažu i kako bi dobio priliku da pokaže svoje golgeterske sposobnosti.

Minutažu jeste dobio, mada često ulazi i sa klupe, ali na njegov prvi gol u ovom austrijskom bundesligašu čekalo se sve do večeras kada je konačno uspeo da zatrese mrežu.

Austrija Luštenau je gostovala ekipi Volfsbergera i osvojila bod, meč je završen rezultatom 2:2, a Nemanja Motika je bio u startnoj postavi gostiju.

On je u 30. minutu doneo drugo vođstvo gostima u ovom meču, Austrija je povela tada sa 2:1, ali je Baribo izjednačio samo šest minuta kasnije i postavio konačan rezultat.

Motika je na terenu proveo 66. minuta, a zamenio ga je Čeukua.

Kada su takmičarske utakmice u pitanju, Motika je svoj prethodni gol postigao još u junu prošle godine, ali ne u seniorskoj konkurenciji, već za U19 reprezentaciju Srbije protib Norveške (3:2).