Nemoguća misija Luke Jovića, neka naplata bude u Lisabonu!

Autor: Boris Jovanović
nedelja 14.11.2021.
09:49
Izvor: Sportske.net

Anćeloti letos sprečio odlazak, ali ništa se u Lukinom statusu nije promenilo...

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Povezane vesti

Luka Jović neće dobiti šansu u Realu. Videlo se i protiv Elćea da Anćeloti ne računa na njega, iako Benzema nije bio u timu, Srbin je ostao zakucan za klupu. On je odigrao samo 95 minuta u sedam mečeva u sezoni i iako ima ugovor do 2025. jasno je da u Madridu gubi vreme. Investicija od 60 miliona, bio je na pozajmici u bivšem klubu Ajntrahtu, ni tamo nije igrao jer je tim već bio formiran. Doduše, oni bi želeli ponovo da ga uzmu, pominje se Fiorentina, kao i Milan, ali prepreka je Lukina plata, teško da će se odreći pet miliona po sezoni.

Kada se sve sabere za dve godine Luka je u belom dresu dobio mrvice dba gola i tri asistencije u 39 mečeva, ovde jasno računamo i one (tih je velika većina kada je dobijao šansu u finišu).

Statistika saigrača je presuda za Srbina, Benzema i Vinisijus su dali 25 golova ove sezone, dve trećine svih pogodaka Reala. Bolji prosek od njih dvojice imaju jedino Levandovski i Gnabri, ali ipak, igraju u slabijoj ligi. 

Jović nema ponuda jer je letos Anćeloti stavio veto na odlazak na pozajmicu. Sada je jasno da mu nije pružio šansu, da igrač želi da ode negde gde će imati minute. On je i dalje miran, kako piše "AS" dobro radi i nada se da bi do januara mogao da zaigra par mečeva u kontinuitetu. Iz sadašnje perspektive to izgleda kao nemoguča misija pa će tražiti da ode.

A sve ono što ne dobija u Realu, mogao bi da naplati večeras u Lisabonu, to bi bila sjajna poruka i za Anćelotija. 

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke