četvrtak 02.05.2024.
20:26

Očekivana pobeda ekipe sa Banovog brda.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Posle kragujevačkog Radničkog i Vojvodine, i ekipa Čukaričkog je ostvarila veoma važnu pobedu u borbi za plasman na evropsku scenu.

''Brđani'' su večeras na svom terenu savladali ekipu kruševačkog Napretka rezultatom 2:0, pa su se ponovo izjednačili sa Vojvodinom na deobi petog i šestog mesta, ali i dalje zaostaju velikih pet bodova za Radničkom koji čvrsto drži četvrtu poziciju.

Već u treem minutu meča Čukarički je poveo golom sve boljeg i efikasnijeg Vinisijusa Mela posle Milojevićevog kornera, ali je strelac vodećeg gola za domaći tim isključen u finišu prvog poluvremena hzbog dva žuta kartona.

Bila je to prilika za goste da eventualno u nastavku izbegnu poraz, ali u tome nisu uspeli, i ne samo to, nego je Čukarički golom Bojice Nikčevića na asistenciju Nikole Stankovića u 57. minutu duplirao prednost koju je do kraja uspeo da zadrži.

Ekipu Čukaričkog sada očekuje težak raspored, za početak dva vezana gostovanja, Vojvodini i TSC-u, a onda dočekuju Partizan, pa gostuju Zvezdi.