Ninkovićeve suze i gol posle 510 dana u rutinskoj pobedi Proletera

četvrtak 16.12.2021.
15:57

Treći meč Radničkog bez trijumfa.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Proletera pobedili su danas niški Radnički rezultatom 2:0 (2:0) u okviru 21. kola Superlige Srbije.

Domaći tim je pitanaje pobednika rešio u prvom poluvremenu, a strelac prvog bio je Nikola Ninković. Suzama je Džigi proslavio svoj prvi gol posle 510 dana "posta". Pošto mu je izblokiran šut, dokopao se ponovo lopte i sa ivice kaznenog prostora poslao je u mrežu.

Ovo je prvi gol Ninkovića još od još od 24. jula 2020. godine.

Novosadski superligaš je duplirao prednost u 20. minutu kada je Stefan Tomović poslao loptu u gol.

Domaćin je bio mnogo konkretniji u prvom delu meča sa četiri šuta u okvir gola, dok su Nišlije imale svega jedan.

Po povratku na teren gosti su počeli da preuzimaju inicijativu, stvarali su šanse, ali to je bilo daleko od ozbiljnih prilika. Mićibući i Bjeličić su stvorili dve veće šanse u samo nekoliko sekundi, međutim nisu uspeli da smanje prednost.

Imao je Proleter još jednu situaciju preko Tomovića da povisi prednost, međutim falilo je preciznosti.

Radnički je sada šesti sa 27 bodova, dok je Proleter sa istim brojem bodova osmi.