utorak 09.05.2023.
20:13

Dve važne pobede ekipa niškog Radničkog i Mladosti iz Lučana.

Nenad Mihajlovic / Starsport

U poslednjim utakmicama 34. kola u plej-aut zoni takmičenja, pobede su ostvarile ekipe Radničkog iz Niša i Mladosti iz Lučana.

Nišlije su kao gosti savladale svog velikog rivala Napredak u Krupevcu rezultatom 2:1, ali uz dosta sreće u finišu meča.

Radnički je poveo u 15. minutu golom Saše Marjanovića, a na 2:0 povisio je Miljan Škrbić petnaest minuta kasnije.

Da bi ovaj meč mogao da bude rezultatski vrlo zanimljiv, najavio je Bastajić, koji je pred sam kraj prvog poluvremena smanjio na 2:1.

U nastavku Radnički opasniji, a najbolje prilike propustili su Šarić kome je golman Stevanović izvanrednom intervencijom zaustavio šut sa ivice kaznenog prostora, kao i Zogović koji je pogodio prečku u završnim minutima meča.

Radnički sada ima 32 bboda i probio se na 12. mesto, izvan zone ispadanja, a isti bodovni učinak ima i lučanska Mladost koja je na svom terenu savladala Radnik iz Surdulice sa 2:0.

Marko Mirić u petom i Vladimir Silađi u 12. minutu doneli su ova tri boda Lučancima.

Tabela plej-aut zone posle 34. kola: Napredak 37, Kolubara 37, Javor Matis 34, Radnički Niš 32, Mladost Lučani 32, Spartak 32, Radnik 30, Mladost GAT 28 bodova.