Nišlije srušile TSC posle "rovovske bitke" u Leskovcu, Bogićević spasio Spartak od "Brđana"!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 28.07.2024.
22:59

U terminu od 21 sat, večeras su odigrane dve utakmice drugog kola Super lige Srbije.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su kao nominalni domaćini u Leskovcu ekipu TSC-a iz Bačke Topole rezultatom 1:0.

Nišlije su prikazale prilično dobru igru protiv jednog od najboljih timova u zemlji i ostvarili izuzetno važnu pobedu i to golom s početka drugog poluvremena.

U prvom delu utakmice, solidne prilike propustili su Bosić na jednoj i Lazetić na drugoj strani, a presudio je detalj iz 52. minuta kada je Andreja Stojanović posle akcije sa Joom ušao u sredinu i sa dvadesetak metara savladao Ilića.

Morao je TSC da krene na sve ili ništa, pa je nervoza gostiju bila sve veća, što je i uslovilo isključenje Radina koji je udario Spajića nakon što je sudija svirao prekid igre, pa je iskusni fudbaler TSC-a bio isključen u 85. minutu.

Sudija Trifković imao je težak zadatak, pa je tako danas podelio čak devet žutih i jedan crveni karton, a u takvoj borbi kao pobednik je izašao Radnički iz Niša.

Spartak iz Subotice je u Senti odigrao 1:1 sa ekipom Čukaričkog.

"Brđani" su prvi stigli do gola kada je mrežu nominalnog domaćina zatresao Tufegdžić, ali je taj gol bio poništen zbog ofsajda.

Ipak, spasa po Subotičane nije bilo u 26. minutu posle sjajne akcije Đorđa Jovanovića koji je, odigravši dupli pas sa Docićem spoljnim delom stopala postigao vodeći pogodak.

Činilo se da će Čukarički ostvariti još jednu pobedu u Super ligi Srbije, a onda je na scenu stupio Mihailo Bogićević.

Igrao se 81. minut kada je Bogićević posle kornera Todoroskog uspeo da matira Mirkovića i postavi konačnih 1:1.