subota 05.08.2023.
22:27

Još jedan meč odigran u kišnim uslovima.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Drugo kolo Superlige Srbije nastavljeno je večerašnjom utakmicom u Pančevu, gde je Mladost iz Lučana kao gost savladala ekipu Železničara rezultatom 2:0.

Ovo je prva pobeda Mladosti ove sezone i sada ima ukupno četiri boda, a Železničar je, posle pobede u Kruševcu, večeras pretrpeo i prvi superligaški poraz.

Meč je odigran po jakoj letnjoj kiši, srećom bez nepogoda kakvih je bilo tokom popodneva u Beogradu ili Vojvodini.

Ključni detalji viđeni su tokom prvog poluvremena kada su gosti iz Lučana postigli oba gola.

Mladost je povela već u 14. minutu golom Sremčevića na asistenciju Udovičića, a konačan rezultat postavljen je u 36. minutu, golom Miloševića posle kornera sa leve strane.

Železničar je bio najopasniji iz prekida, ali samo jedan šut u okvir gola, kao i prečka koju je pogodio Pavlov nisu bili dovoljni da se izbegne poraz u večerašnjem meču.

Podsetimo, Javor Matis je ranije danas na svom terenu savladao ekipu Novog Pazara sa 3:1, a u četvrtak je TSC slavio u Nišu sa 3:0 protiv Radničkog.