20:06

Drugi uzastopni trijumf Ivanjičana.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Javora igraju u sve boljoj formi u poslednje vreme.

Posle nesrećnog poraza od Vojvodine u Novom Sadu, kada su u nadoknadi vremena primili dva gola i prokockali pobedu, ekipa trenera Radovana Ćurčića vezala je dve pobede i vratila se u gornji deo tabele.

Najnoviji trijumf Javor Matis je ostvario večeras na svom terenu protiv Železničara iz Pančeva rezultatom 2:1, čime se probio na sedmo mesto na tabeli sa 14 bodova, a Pančevci ređaju poraz za porazom i ''zakucani'' su za dno tabele sa samo četiri osvojena boda.

Ivanjičani su na vođstvo čekali pola sata, a onda je Todor Petrović pogodio za 1:0. Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a gosti su uzvratili u 56. minuitu kada je Lazar Romanić na asistenciju Stankovića izjednačio na 1:1.

Trener domaćih Radovan Ćurčić je odmah reagovao uvođenjem Stefana Miloševića umesto Ibrahima Tanka, a Milošević je odmah, već u 58. minutu vratio prednost na stranu domaćina i praktično rešio meč u korist Javora - 2:1.