subota 11.12.2021.
17:05

Dva penala i po bod obema ekipama.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Druga današnja utakmica 20. kola Linglong Super lige Srbije odigrana je u Nišu, gde su domaći Radnički i Čukarički podelili bodove, bilo je 1:1.

Po veoma teškom terenu na ''Čairu'', gosti sa Banovog brda su prvi stigli do gola, i to iz jedanaesterca u 36. minutu kada je Đorđe Jovanović bio precizan sa bele tačke.

To vođstvo je ekipa Saše Ilića zadržala do 77. minuta, a onda su domaći iznudili jedanaesterac i Pejović ga je realizovao za izjednačenje na konačnih 1:1.

Osam minuta kasnije, Čukarički je ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Stevanovića, ali to nije pomoglo Nišlijama da ostvare bolji rezultat.

Na isteku 90. minuta Kovač je imao odličnu priliku da Čukaričkom ipak donese pobedu, ali je sa oko 12 metara loše zahvatio loptu i poslao je pored gola.

Posle ovakvog epiloga, Čukarički se učvrstio na trećem mestu sa 35 bodova, a Radnički je peti sa 27 bodova.

Podsetimo, prethodno je TSC u Kragujevcu savladao domaći Radnički 1923 sa 3:0, a od 17 časova Kolubara dočekuje Proleter.