Ocene - Popović izrasta u vrhunskog golmana, stranci prave razliku u Partizanu, ko je podbacio?

četvrtak 16.09.2021.
23:14

Iznenađujuće dobra partija Miljkovića na desnom beku.

FK Partizan
FK Partizan

Kada se pogleda samo rezultat na Kipru, bila je to rutinska pobeda Partizana protiv Anortozisa od 2:0.

Bilo je određenih problema u igri "crno-belih", ali teško se šta može zameriti posle ovakvog trijumfa u Evropi.

Golman Popović bio je na visini zadatka i u nekoliko navrata uspeo da sačuva svoju mrežu na sjajan način.

Bekovi Partizana bili su agilni u oba pravca, Miljković je ofanzivno iznenadio, dok je štoperski tandem ponovo bio na visini zadatka.

Gosti su pretili uglavnom sa sredine terena gde su se nalazili Šćekić i Zdjelar koji su imali i bolja evropska izdanja, ali nije tu bilo previše grešaka.

Marković je bio agilan i trudio se, Natho odigrao nešto bolje nego u prethodnim evropskim utakmicama, a sve zasluge za pobedu idu Partizanovim strancima.

Novajlija Kvinsi Menig je pokazao raskošan talenat u Kragujevcu, a sada je i potvrdio da bi mogao biti veliko pojačanje u Humskoj. Pored gola imao je i nekoliko opasnih prodora, svako dodavanje unapred je bilo rezonski i tačno.

Šta tek reći za Rikarda Gomeša?

Povratnik nastavlja da rešeta protivničke mreže, sada je pogodio i posle lakše povrede koja će Stanojeviću zadati glavobolju pred Večiti derbi.

Jović je odmah po ulasku napravio pometnju i upisao asistenciju, Jojić se nije proslavio, a veoma dobar utisak za svega nešto više od 10 minuta ostavio je Nikola Terzić.

Ovako smo mi videli igrače Partizana večeras:

Popović (8), Miljković (7.5), Vujačić (7), Saničanin (7), Obradović (7), Šćekić (6.5), Zdjelar (6,5), Marković (6,5), Natho (6,5), Menig (7,5), Rikardo Gomeš (7,5).

Izmene: od 64. minuta Jović (7), od 64. minuta Jojić (5.5), od 71. minuta Holender (6), od 83. Terzić (6,5).