OFK Beograd počeo pohod ka eliti - Pobeda u Užicu uz igrača više od šestog minuta

subota 05.08.2023.
23:15

''Romantičari'' trijumfovali na startu sezone u Prvoj ligi Srbije.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Ovog vikenda počelo je takmičenje i u Prvoj ligi Srbije, a derbi je odigran u Užicu, na stadionu ''Radomir Antić'', gde je Sloboda dočekala ekipu OFK Beograda.

Sva tri boda osvojila je gostujuća ekipa koja je slavila sa 2:0, a posao joj je bio olakšan s obzirom da je imala igrača više već od šestog minuta utakmice.

Tada je Đorđe Glišović kao poslednji igrač odbrane napravio prekršaj ispred svog kaznenog prostora i za sudiju nije bilo dileme - direktan crveni karton za fudbalera Slobode.

Samo tri minuta kasnije OFK je poveo, i to evrogolom Saše Markovića, koji je poslao projektil pod prečku sa dvadesetak metara od gola.

Rezultatska neizvesnost je potrajala do 70. minuta, kada je Kahvić svojim golom potvrdio trijumf ''romantičara''.