22:02

Zanimljiv izgled vrha tabele Superlige Srbije.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri OFK Beograda ostvarili su večeras treću uzastopnu pobedu, a ukupno šestu u devet odigranih kola Superlige.

Oni su kao gosti savladali ekipiu Železničara u Pančevu sa 1:0, pa su se tako ponovo priključili vodećim ekipama na tabeli - Crvenoj zvezdi i Lučancima, sa po 19 osvojenih bodova, s tim da Zvezda ima dve utakmice manje.

Gol odluke je postigao Flijter u 33. minutu meča, na asistenciju Anana.

Utisak je da se domaćin kasno probudio. U većem delu meča Pančevci su imali samo tri pokušaja Mitrovića sa distance, a u finišu meča su konačno počeli da vrše pritisak na protivničkoj polovini, ali opet bez rezultata.

Mitrović je na ulasku u poslednjih deset minuta pokušao i drop-kik udarcem sa 18 metara da savlada golmana Balšu Popovića, ali je on izvanredno intervenisao, da bi u poslednjim sekundama meča Mitrović iz slobodnog udarca šutirao pored gola.

Ovaj susret ostaće upamćen i po debiju Luke Vidića u ekipi Železničara. On je u 23. minutu zamenio povređenog Sekulića i u nastavku meča je ostavio vrlo dobar utisak.