Omladinci razočarali, kadeti ''petardom'' vratili nadu - Slede mečevi odluke za plasman na EP

subota 25.03.2023.
16:56

Sve se promenilo u odnosu na prvo kolo.

2021 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Omladinska i kadetska reprezentacija Srbije vode odlučujuće borbe za plasman na Evropsko prvenstvo.

Omladinci su pre tri dana na završnom kvalifikacionom turniru u Poljskoj dobro startovali, savladali su Letoniju sa 1:0, ali su razočarali današnjom partijom i porazom od Izraela rezultatom 3:1 značajno umanjili svoje šanse da se drugi put uzastopno nađu na Evropskom prvenstvu.

Sve je praktično bilo rešeno u prvom poluvremenu. Abed je u 24. minutu doveo Izrael u vođstvo, a sedam minuta kasnije Jovan Miladinović je skrivio jedanaesterac, uz isključenje, pa je Srbija do kraja igrala sa fudbalerom manje na terenu.

Abed je bio precizan sa bele tačke, Izrael je tada poveo sa 2:0, a pitanje pobednika je definitivno rešio Ibrahim, golom u 69. minutu. Do kraja, Đuđević je u 76. minutu postigao počasni gol za selekciju Srbije - 3:1.

U istoj grupi danas je Poljska savladala Letoniju sa 3:0, pa posle drugog kola stanje na tabeli izgleda ovako:

Poljska 4, Izrael 4, Srbija 3, Letonija 0 bodova.

U poslednjem kolu, u utorak, naš tim će imati najteži ispit, protiv domaće Poljske, a Izrael se sastaje sa Lettonijom.

S obzirom da će plasman na Evropsko prvenstvo obezbediti samo pobednik grupe, jasno je da našem timu treba pobeda nad Poljacima i da Izrael ne savlada Letoniju.

Za to vreme, kadetska reprezentacija Srbije je znatno popravila utisak na svom završnom turniru za plasman na EP.

Srbija je domaćin svoje kvalifikacione grupe, ali je u prvom kolu neočekivano poražena od Belorusije sa 2:1. Ipak, danas potpuno drugačija slika na terenu i pobeda nad selekcijom Bosne i Hercegovine sa ubedljivih 5:0.

Stojanović u 18. i Delibašić u 38. minutiu bili su strelci prva dva gola za Srbiju tokom prvog poluvremena, a u nastavku su gosti morali još tri puta da vade loptu iz mreže.

Nikša Delibašić je u 50. minutu asistirao Subotiću za 3:0, a deset minuta kasnije Delibašić postiže i svoj drugi gol, ukupno četvrti za Srbiju na ovoj utakmici.

Konačnih 5:0 postavio je Sremčević u 85. minutu susreta.

Belorusi su danas remizirali sa Izraelom, bilo je 2:2, pa tabela posle drugog kola izgleda ovako:

Belorusija 4, Srbija 3, Izrael 2, BiH 1.

U utorak se igra poslednje kolo, Srbija će se sastati sa Izraelom, a Belorusija sa selekcijom Bosne i Hercegovine.

Ipak, naši kadeti su u povoljnijem položaju od omladinaca, jer i drugo mesto može da odvede na Evropsko prvenstvo.

Podsetimo, kod kadeta će se na EP plasirati osam pobednika grupa i još sedam najboljih drugoplasiranih ekipa, pa verujemo da će naši ''orlići'' uspeti da se nađu među tim ekipama.