utorak 22.11.2022.
19:15

Završena kiparska turneja.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Mlada reprezentacija Srbije ovih dana je boravila na Kipru, gde je odigrala dve prijateljske utakmice, najpre sa domaćinom (1:1), a danas je u Larnaci odmerila snage i sa odgovarajućom selekcijom Severne Makedonije.

I taj meč je završen bez pobednika, rezultatom 1:1, a oba gola postignuta su tokom prvog poluvremena.

Makedonci su poveli u 20. minutu, kada je Kalkan jednu odbijenu loptu poslao u mrežu golmana Ilića, a izjednačenje našem timu doneo je krilni fudbaler Crvene zvezde Stefan Mitrović.

On je najpre iznudio jedanaesterac pred sam kraj prvog poluvremena, posle čega je preuzeo odgovornost i da ga izvede, što je učinio precizno i tako postavio konačnih 1:1.

SRBIJA: V. Ilić (od 75’ Gočmanac), Rogan, Mićić, Đeković (od 86’ Đorđević), M. Ilić (K) (od 86’ Dobrijević), Petković (od 53’ Vasiljević), Stanković, Knežević (od 53’ Motika), Miletić (od 46’ Krstić), Mitrović, Ratkov

S. MAKEDONIJA: Alcevski, Stojčevski, Despotovski (od 78’ Krstevski), Kalkan (od 63’ Zlatkov), Todorovski (od 63’ Nikolov), Ilievski (K) (od 78’ Abazi), Maksimov (od 63’ Jankulovski), Ramani (od 63’ Stankovski), Ramadani, Krstevski (od 86’ Ignjatov), Malevski (od 78’ Feta).