Ovo su podgrupe za Ligu konferencija - Kako će Partizan, Vojvodina i ''Čuka'' da izbegnu ''mine''?

Autor: Darko Mitrović
sreda 16.06.2021.
00:10
Izvor: Sportske.net

Ima nekoliko rivala za izbegavanje!

UEFA

Povezane vesti

U sredu od 13:30h obaviće se i žreb parova drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija gde će Srbija imati tri predstavnika - Partizan, Vojvodinu i Čukarički.

Kasno večeras UEFA je objavila kako izgledaju podgrupe za žreb, a ono što nas najviše zanima je da je Partizan u podgrupi 3, Čukarički u podgrupi 1, a Vojvodina u podgrupi 9 i svi su među nosiocima.

Ipak, to što su naši među nosiocima, ne znači da među nepovlašćenim ekipama nema onih koje bi bilo poželjno izbeći u ovoj fazi takmičenja.

Kada je u pitanju Partizanova podgrupa, već na prvi pogled je jasno da je ''nepoželjan'' rival švedski Elfsborg. Valjalo bi izbeći i slovačku Dunajsku Stredu, a kad bi moglo da se bira, crno-beli bi najverovatnije izabrali boljeg iz duela Levadija iz Estonije - Sent Džozef sa Gibraltara.

Čukarički je u podgrupi 1, a od potencijalnih rivala, neugodni bi bili Sumgajit, Šahtjor Karagandi i bugarska Arda, a idealan izbor bi bio bolji iz duela Noa iz Jermenije - KuPS iz Finske.

Kada je u pitanju Vojvodina, opet su Šveđani za izbegavanje, konkretno ekipa Hakena, eventualno i Tobol iz Kazahstana, a možda bi najpoželjniji rival bio bolji iz duela Hafnarfjordur sa Islanda - Slajgo Rovers iz Irske.

Podgrupa 1

Povlašćeni:

1 Apollon Limassol (CYP)
2 Hapoel Beer-Sheva (ISR)
3 Čukarički (SRB)
4 FCSB (ROU)
5 Vorskla Poltava (UKR)

Nepovlašćeni:

6 FC Noah (ARM) / KuPS Kuopio (FIN)
7 Žilina (SVK) / Dila Gori (GEO)
8 Sumgait (AZE)
9 Shakhter Karagandy (KAZ)
10 Arda Kardzhali (BUL)

Podgrupa 3

Povlašćeni:

1 Partizan (SRB)
2 BATE Borisov (BLR)
3 Dundalk (IRL) / Newtown (WAL)
4 RFS (LVA) / KÍ Klaksvík (FRO)
5 Milsami Orhei (MDA) / FK Sarajevo (BIH)

Nepovlašćeni:

6 IF Elfsborg (SWE)
7 Dunajská Streda (SVK)
8 Levadia Tallinn (EST)/ St Joseph's (GIB)
9 Inter Turku (FIN) / Puskás Akadémia (HUN)
10 Dinamo Batumi (GEO) / Tre Penne (SMR)

Podgrupa 9

Povlašćeni:

1 Hajduk Split (CRO)
2 Vojvodina (SRB)
3 Aberdeen (SCO)
4 Copenhagen (DEN)
5 Rosenborg (NOR)

Nepovlašćeni:

6 FH Hafnarfjördur (ISL) / Sligo Rovers (IRL)
7 Tobol Kostanay (KAZ)
8 BK Häcken (SWE)
9 Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)
10 Panevezys (LTU)

Ne propustite

Ne propustite

Preporuka za vas

WEB preporuke

Komentari

0 Komentara

Molimo vas prijavite se ili registrujte kako bi mogli da ostavite komentar.