19:55

Sve će se rešiti u ponedeljak.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Železničara iz Pančeva napravili su značajan korak ka opstanku u Super ligi Srbije.

Oni su danas pobedili Inđiju kao nominalni gosti u Loznici rezultatom 2:1, u prvoj utakmici baraža za popunu najjačeg ranga srpskog fudbala.

Inđija je Prvu ligu Srbije završila na trećem mestu, a deluje da će i ove godine baraž biti koban po nju i da neće ući u Super ligu. Pre godinu dana je bolji od nje u doigravanju bio niški Radnički.

Pančevci su najveći deo posla na ovom susretu odradili u uvodnom delu prvog poluvremena. Lazar Romanić je bio dvostruki strelac u devetom i 21. minutu, a oba puta mu je asistirao Stefan Hajdin sa levog boka.

Gol nade za Inđiju postigao je Milan Janjić u 75. minutu.

Revanš u Pančevu na programu je 3. juna.

Podsetimo, juče je Tekstilac u drugom baražu pobedio Javor sa 1:0, a revanš u Ivanjici je zakazan takođe za 3. jun.