nedelja 05.02.2023.
16:29

Crno-beli startovali pobedom i odmah smanjili zaostatak!

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Partizan se "upisao" u drugom delu sezone odmah na startu i već sada je smanjio zaostatak u odnosu na Crvenu zvezdu pošto je savladao Napredak na veoma teškom gostovanju i po veoma teškom terenu - bilo je 0:1 (0:0)!

Prvo poluvreme je proteklo u boljoj igri Napretka koji je propustio dve velike prilike, najpre u sedmom minutu preko Šarića, kada je Marković podmetnuo nogu i promenio putanju lopte koja je išla u mrežu, a u finišu poluvremena i preko Ljubomirca koji je iskosa sa leve strane šutirao pored gola.

Jedina Partizanova prilika bila je akcija Dijabatea iz devetog minuta kada je iskosasa desne strane centrirao na ivicu peterca za Jovića čiji je udarac sjajnom intervencijom zaustavio golman Petrić.

Tek što je počelo drugo poluvreme, nova velika prilika za Napredak. Fejsa je na sredini terena vratio loptu unazad za Vujačića koji se okliznuo, domaći su munjevito ušli u kazneni prostor, ali je Filipović požrtvovano reagovao i izblokirao udarac.

Napredak je nastavio sa napadima, a u 53. minutu domaći su kreirali novu priliku koju je ponovo propustio Ljubomirac, ovoga puta posle centaršuta sa desne strane.

Dva minuta kasnije konačno uzvraća i Partizan. Natho je maestralno pronašao Rikarda jednom ''dugom loptom'', Partizanov napadač je otišao previše u levu stranu, ali je na kraju lopta stigla na oko 18 metara od gola, po sredini, gde ju je zahvatio Andrade i poslao pored desne stative gola domaćih.

Od tog trenutka Partizan je postao konkretniji, agresivniji i rezultat je brzo stigao za crno-bele. Igrao se 63. minut meča, Rikardo je primio loptu ispred kaznenog prostora i kratko je dodao do Dijabatea, koji je iskosa sa desne strane uputio udarac, lopta je zakačila Kerkeza i završila u donjem desnom uglu gola golmana Petrića - 0:1.

Zanimljivo, ovo je prvi gol Dijabatea u Superligi od dolaska u Partizan prošlog leta, a na evropskoj sceni je postigao čak pet pogodaka.

Nije se predao Napredak, imali su dobru akciju preko desne strane, Ljubomirac je tražio Kneževića, ali je ovoga puta Filipović uspeo da dobro interveniše i da spasi crno-bele.

Povreda Filipovića je vredna pomena do kraja utakmice, morao je da nosi čalmu na glavi, a veliku šansu je u 88. minutu promašio Bibars Natho. Menig je sve dobro odradio, Jović je takođe učestvovao u akciji, Izraelac je na kraju uspeo da prebaci golmana domaćih, ali ne i Kerkeza koji je uspeo da sjajno interveniše i da ostavi neizvesnost do kraja meča.

Ipak, domaći bez dobrih akcija, Partizan je uspevao da neutrališe sve napade i da na kraju slavi veoma, veoma bitnu pobedu pred nastavak prvenstva.

Sada crno-beli imaju 46 bodova, Zvezda je na 54 i čini se da bi mogla da usledi neizvesnost u nastavku ako se po jutru dan poznaje.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.