Partizan - Donji Srem 3-0 (kraj)

nedelja 24.08.2014.
19:00

Poslednja utakmica trećeg kola Superlige odigrana u Humskoj, gde je Partizan ubedljivo savladao ekipu Donjeg Srema.

Kao što je poznato, crno-beli su danas bez pomoći trenera Marka Nikolića, koji odrađuuje jedan meč suspenzije, a ekipu vodi Zvonko Varga. Interesantno je i da Nikole Ninkovića nema ni na klupi, posle verbalnog sukoba sa navijačima u duelu sa Nefčijem

Uvodni minuti meča protiču bez nekih zanimljivijih dešavanja na terenu. Znatno je zanimljivije na južnoj tribini, gde su odlično raspoloženi ujedninjeni navijači Partizana.

Podsetimo, Partizan je ekipu iz Pećinaca tokom prolećnog dela prethodne sezone deklasirao u Novom Sadu sa 5-0, ali u prvih pola sata večerašnjeg meča, crno-beli ne deluju ni približno tako ubedljivo.

I ne samo to, već su potpuno bezopasni...

Kako se bliži kraj prvog poluvremena, fudbaleri Partizana pokušavaju da izvrše kakav-takav pritisak na polovini gostiju, ali sve to izgleda prilično traljavo, poput jednog solo prodora Saše Markovića, iako je imao i boljih rešenja na ulasku u kazneni prostor...

Ali, kada se očekivalo da sudija Piper označi kraj prvog poluvremena, crno-beli su iznudili jedanaesterac! Petar Škuletić je prihvatrio loptu na nekih petnaestak metara od gola gostiju, snažno šutirao, ali je Bukorac rukom zaustavio tu loptu, pa je arbitar pokazao na belu tačku.

Škuletić je preuzeo odgovornost, izveo je najstrožu kaznu i pogodio levi ugao gola golmana Milinovića - 1:0 za Partizan na poluvremenu!

Na startu drugog, ''Grobari'' bakljadom na Jugu slave ujedinjenje, a baš u tim trenucima stopostotnma prilika za Donji Srem, kada je Spalević izašao jedan na jedan sa golmanom Partizana, ali je Lukač uspeo da odbrani njegov udarac!

U 50. minutu Lukač ponovo na iskušenjima, a ovog puta mu je dlanove ''zagrejao'' Đuro Zec, posle čega su gosti zaradili samo korner...

Nešto kasnije uzvratio je i Škuletić, snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane, ali je lopta prohujala preko gola.

Na terenu je u ekipi Partizana i kapiten Saša Ilić, koji je zamenio neubedljivog povratnika Nenada Marinkovića.

Ekipa Donjeg Srema je znatno konkretnija i opasnija u drugom poluvremenu. Ponovo su pripretili u 64. minutu, ali na kraju samo još jedan korner za njih.

A na drugoj strani, ulazak Danka Lazovića umesto Petra Grbića se vrlo brzo isplatio - 2:0 za Partizan! Akcija iz koje je Partizan duplirao prednost počela je od Andrije Živkovića, koji je sa desne strane centrirao ka Škuletiću, čiji je udarac glavom golman Milinović odbio, ali lopta dolazi do Lazovića koji je šalje pod prečku!

Borba se rasplamsava posle drugog gola Partizana! Prvo još dve prilike za crno-bele, preko Škuletića, pa Vulićevića i Branka Ilića, da bi iz kontre u 72. minutu uzvratio Spalević, kada je prečka spasila crno-bele! Ovo je već druga stopostotna prilika koju iskusni napadač nije iskoristio u drugom poluvremenu.

Sve zapaženiji Andrija Živković je u 74. minutu pripremio i priliku Darku Brašancu, ali je vezista crno-belih iz izgledne situacije poslao loptu iznad prečke.

Minut kasnije, ponovo Živković pravi ''dar-mar'' na desnoj strani terena, iznudio je prekršaj posle koga je Saša Ilić pokušao sa 18 metara, golman Milinović opet samo odbio loptu, koja na kraju stiže do Saše Markovića i on ovu priliku sa šest metara ne propušta - 3:0.

A Živković je imao lepu priliku u 81. minutu da odličnu partiju kruniše i golom u 81. minutu, kada je posle centaršuta Petrovića sa leve strane šutirao pored gola.

Partizan: Lukač, Vulićević, B. Ilić, StankovIć, N. Petrović, Brašanac, Marković, Grbić (Lazović od 63.), Živković, Marinković (S. Ilić od 54.), Škuletić (Pantić od 81).

Donji Srem: Milinović, Lakićević, Punoševac, Prljević, Lakić-Pešić, Bukorac, Grujičić, Beljić, Stanisavljević (Obuobi od 59.), Zec, Spalević.