Partizan opet pobedio, prava iskušenja tek slede!

utorak 22.07.2014.
21:49

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su i na Farskim Ostrvima bili bolji od domaćeg HB Toršavna.

Posle 3-0 u prvom meču u Humskoj, Partizan je bio već ''viđen'' u narednoj rundi takmičenja, a plasman u treće kolo crno-beli su potvrdili večeras u revanšu na Farskim Ostrvima.

Iako su domaći vodili posle prvog poluvremena, Partizan je u nastavku zaigrao znatno bolje i upisao novu pobedu, ovog puta rezultatom 3-1.

Počelo je blagom inicijativom Partizana, videli smo i jedan pokušaj Drinčića u uvodnim minutima, ali kako je meč odmicao, domaći su postajali sve opasniji.

Mogli su do vođstva posle jedne greške golmana Lukača pri ispucavanju, lopta se odbila od jednog protivničkog igrača, išla ka mreži, ali ju je golman Partizana stigao na gol liniji i sačuvao mrežu.

Ali, u 35. minutu Lukač je bio nemoćan, kada je posle centaršuta sa leve strane Vardum bio na pravom mestu i udarcem glavom prosledio loptu u gol - 1:0.

Do kraja poluvremena Partizan nije uspeo da ugrozi to vođstvo domaćih, ali u nastavku druga slika.

Bukvalno od prvog minuta drugog poluvremena crno-beli su počeli da stvaraju šanse, najpre Lazović, pa Škuletić, a inicijativu Partizana je krunisao Nikola Ninković, izjednačujućim pogotkom u 49. minutu, posle centaršuta Lazovića sa desne strane - 1:1.

Partizan je potpuno kontrolisao dešavanja na terenu, nije dozvoljavao domaćima da ponovo stvore ozbiljnije prilike za gol, da bi onda preko Lazovića u 75. i rezerviste Grbića u nadoknadi vremena došao do nove ubedljive pobede - 1:3.

Pobeda crno-belih mogla je da bude i ubedljivija da su i Ninković i Fofana iskoristili svoje prilike tokom drugog poluvremena, ali konačnim ishodom u Partizanu mogu da budu zadovoljni.

Ipak, jasno je da je ovo bilo samo ''zagrevanje'' za dvomeč sa Ludogorecom u trećem kolu, kada će Nikolićev tim imati mnogo teži posao.

Toršavn: Gestson, Holm, Davidsen, Davidsen, Jensen, Hansen, Vatnsdal (od 22. Vardum), Jensen, Muritsen, Edmundsen, Bendžaminsen.

Partizan: Lukač, Ostojić, Stanković, B. Ilić, Volkov, Luka (Grbić od 67.), Brašanac, Drinčić, Ninković, Lazović (Fofana od 80.), Škuletić (Ilić od 74.).