Partizan poražen od CSKA - Loše u odbrani, sasvim solidno u ostalim linijama

subota 01.07.2017.
18:53

U Vildonu (Austrija) ekipa Partizana je danas odigrala prijateljski meč protiv CSKA, ubedljivo je poražen.

Beta/BranislavBožić/Mo

Sjajna provera za Partizan pred početak nove sezone. Nakon što su pobedili Kopenhagen u pripremnom meču, danas su ukrstili koplja sa još jednim poznatim klubom, ekipom CSKA iz Moskve, a doživeli su poraz - 0:3.

Partizan je bio sasvim solidan danas, igrali su poprilično ofanzivno, stvorili nekoliko šansi, ali je CSKA na kraju slavio pobedu zahvaljujući golmanu Pomazunu i lošim intervencijama odbrane crno-belih.

Igrao se 16. minut kada je Partizan primio prvi gol, Bošnjak je pogrešio, Kučaev je uspeo da savlada Kljajića za 1:0.

Tavamba je bio vrlo agilan u prvom poluvremenu, nakon akcije njega i Marjanovića, Tavamba je poslao loptu ka Đilasu koji glavom šutira pored gola.

U 30. minutu bilo je 2:0 za CSKA, bila je to katastrofalna greška Filipa Kljajića, Vitinjo je iskoristio njegovu grešku i savladao ga za 2:0.

Tavamba je imao dobar šut, zatim je i Pantić na asistenciju Svetozara Markovića pokušao glavom, ali nije Partizan uspeo da postigne gol u prvom delu igre.

Malobrojni navijači Partizana koji su bili na tribinama su aplauzima ispratili igrače crno-belih, što je dovoljan dokaz kako su izabranici Miroslava Đukića danas igrali.

Od 46. minuta Đukić je ubacio Leonarda i Đurđevića, a Partizan je bio još opasniji.

Pantić je imao dobar šut, Pomazov je odbranio, a onda je i Leonardo fantastično izbacio čitavu odbranu CSKA, šutirao, lai je ponovo Pomazov bio priseban i sjajno je intervenisao.

Prva postava Partizana je zaigrala od 60. minuta, Partizan je imao inicijativu, ali je CSKA iskoristio novu šansu i postigao gol. Ponovo je bila greška odbrane Partizana, Nemanja Stevanović je pogrešio i Zamaletdinov je iskoristio ovu grešku i poslao loptu u mrežu.

Definitivno sjajna provera za Partizan, nadamo se da će greške koje su se danas dešavale biti ispravljene, a igra crno-belih na sredini terena danas je nešto što ohrabljuje, uprkos porazu od 3:0.

Golove i šanse sa ovog meča pogledajte OVDE.

Partizan: Kljajić (od 46′ Stevanović Nemanja), Radin (od 60 Vulićević), Marković (od 60′ Ostojić), Miletić (od 60′ Ćirković), Bošnjak (od 60′ Miletić), Marjanović (od 60′ Everton), Jevtović (od 46′ Kosović -79′ Ilić)), Stevanović Alen (od 46′ Đuričković – od 75′ Mihajlović)), Pantić (od 60′ Janković), Tawamba (od 46′ Đurđević), Đilas (od 46′ Leonardo).

CSKA: 45 Pomazun, 91 Černov (od 76′ Tošić), 2 Fernandes (od 46′ Milanov), 6 A. Berezuckij (od 64′ Nababkin), 24 V. Berezuckij, 42 Ščenikov, 3 Vernblum, 66 Natho (od 70′ Gordušenko), 89 Kučaev (od 84′ Hasonov), 20 Vitinjo (od 74′ Žamaletdinov), 63 Čalov.

29 Komentara

unpa
Sunday, 02.07.2017
09:47

Topovsko meso. Verovatno je CSKA igrao sa polu gasom a Partizan kidao kao da je biti ili ne biti pa opet 0:3 Putuj Evropo

Nemanja Vidiiic No1
Saturday, 01.07.2017
21:10

Sasvim solidno a dali 0 golova,sta bi bilo da su dali jedan

napred Panktizan!
22:44

po komentaru ti se vidi da nisi pogledao golove i najzanimljivije sanse. Rezultat krajnje nerealan prikazanoj igri, primljeni golovi na nivou petlica, a promasen sijaset prilika. Sva sreca da je prijateljska bila.

Petar Petar
01:51

Bili bi svi Boe, kao Boaci sto je. Dva slucajna gola i odmah covek postade neuhvatljiv. Salu na stranu, ali stvarno Partizan nije odigrao lose utakmicu, a primio je golove kao da je neka zonska liga. Tacno sam znao da ce nas ova dvojica na golu zakopati ove sezone. A zapeli da produze ugovor sa Kljajicem kao da na svetu ne postoji drugi golman.

Gogi-11
21:09

Ma falio vam z.siroki i mazic i stvar bi bila ok

Grobar77
21:16

Jest 100% si upravu.Kad oni dodju imamo da meljemo u LS ima da udjemo i duplu krunu osvojimo a ti sa tvojim drugarima ciganima placi i pozovi Terzu da te utesi.

Gogi-11
19:20

Za Evropu ipak treba malo jacih igraca od sirokog, mazica i malo jace oruzje za ubedjivanje od obicnog pistolja kojim masu iz vase uprave....

mercedes
09:10

A Lea nije smela da se razmase rucicama :) CSKA sa 15 % snage 3 komada...

20:59

60-ak minuta je Partizan igrao u nekompletnoj da kažem drugoj postavi, nedostajali su: Monir, Đuričković, Mihajlović možda i Jovanović, skoro kombinacija druge i treće postave. Neki od igrača nisu igrali na svojoj prirodnoj poziciji (Radin, Bošnjak, Pantić), neki prvi put igraju zajedno u paru (Miletić i Marković), neki su igrali u paru iako baš ne pašu jedan drugom (Tavamba i Đilas) i u takvoj postavi u većem delu utakmice mi smo stvorili odlične šanse protiv CSKA koje nažalost nisu realizovane (Đilas 2, Tavamba i Pantić) plus kasnije Leonardo i Đurđević. Sve je ovo normalno za ovu fazu čak i ove greške golmana koje su možda i posledice boje dresova igrača CSKA koji se utapaju s travom jer su i Kljajić i Stevanović dodali njihovim igračima pravo loptu u noge. U svakom slučaju bolje je da se sada vide greške i isprave nego kada počnu zvanične utakmice.

22:55

pretera ga s tim dresovima, a znamo svi da su obojica teske kiksare, pogotovo Stevanovic koji je na 5 utakmica za Partizan primio cak 3 pocetnicka gola. Partizan je predominantan u nasoj ligi pa golmani nemaju toliko posla pa se nije toliko videlo koliki tu problem imamo (kod Stevanovica se cak i videlo). Ali za ozbiljne utakmice je veliki rizik ici sa ovakvim golmanima.

Petar Petar
01:54

Ha, pa to se znalo i pre ovih gresaka da ta dva golmana koja imamo su cirkuzanti najveci. I nemam pojma na koji fazon su oni stigli do Partizana, jos se sa ovim Kljajicem produzio ugovor kao da je Bufon, a ne najveci smetenjak koga sam ikada video pri ispucavanju.

23:32

Sva 3 golmana su kiksnula na ovim pripremama ali današnji kiksevi Klajića i Stevanovića su identični, dodata lopta pravo u noge protivnika pa zadržavam pravo da sumnjam da je zbog boje dresova :D. Golmana sam markirao kao osetljivu poziciju u timu ali zbog samo 4 stranca u protokolu u SL morao bi da bude sa srpskim pasošem. Ima li takvog na tržištu?

Burazer
20:07

Golmani su nam ocajni.

Fella
19:08

Neverovatne pocetnicke greske oba nasa golmana Kljajica i Stevanovica, prosto neshvatljivo sta oni rade. Da se trude da odigraju sto losije i da se trude da ne budu prva opcija, ne bi pravili ovako katastrofalne greske... Uz jos jednu pocetnicku gresku Bosnjaka kod prvog gola, mozemo da konstatujemo da nije bilo toliko lose kao sto to rezultat pokazuje. Drugo poluvreme mnogo bolje, nekoliko ozbiljnih sansi smo propustili. Treba napomenuti (a vidi se u tekstu sto se tice sastava) da su tek u drugom poluvremenu usli igraci koji su bili nosioci igre u proslom prvenstvu.