Partizan smanjio dug na 48.200.000 evra - Ljajić: ''Malo? Evo, mi ćemo da se sklonimo, pa radite šta hoćete!''
Prvi čovek kluba rezimirao ono što je novo rukovodstvo uradilo za četiri meseca.
Povezane vesti
Kada je posle oktobarskog odlaska rukovodeće garniture na čelu sa Miloradom Vučelićem i Milošem Vazurom klub iz Humske preuzela Radna grupa na čelu sa Rasimom Ljajićem, ukupni dug kluba se procenjivao na oko 55-60 miliona evra, ali danas, četiri meseca od tih promena u Partizanu, situacija je nešto povoljnija.
Konkretne brojke izneo je predsednik kluba Rasim Ljajić u desetom izdanju podkasta ''Nismo od juče''.
''Sad je dug 48.200.000 evra. Nažalost, to neće biti konačan dug zbog 2.500 evra kamate dnevno koju imamo prema poreskoj upravi i eventualno zbog sudskih sporova koje možemo da izgubimo. Uspeli smo značajno da smanjimo dug: 3.000.000 smo izmirili obaveza prema klubovima, 2.200.000 smo izmirili prema igračima i 1.200.000 prema različitim dobavljačima.
I plus, ove godine imaćemo uštede na osnovu plata i zarada od 1.600.000 evra. Na to još 41 plata manje nego što se plaćala kada smo došli u oktobru. Ako je to za nekog malo, evo mi ćemo svi da se sklonimo, pa vi preuzmite klub i radite šta god hoćete'', izjavio je Ljajić.
On je zadovoljan učinjenim, ali mu smeta što mnogi navijači smatraju da nova uprava za par meseci može da oporavi klub koji je godinama bio zapušten.
''Samo neko krajnje zlonameran može da kaže da je malo urađeno, da ništa nije urađeno, da je nezadovoljan onim što je napravljeno u teškom vremenu i ambijentu i zatečenom stanju. Ne možete da promenite 20 igrača u prelaznom roku, ne možete da rešite od 50.000.000 – 60.000.000 evra za četiri meseca. Ali, sa ponosom možemo da kažemo da je u svakom od segmenata koje smo postavili kao ciljeve kada smo dolazili napravljen apsolutno značajni pomak.
Dva monitoringa smo prošli, to ljude ne zanima, a da to nismo uspeli, motkama bi nas isterali. Sad imamo licencu, koja je ogroman posao do kraja marta, finansijska forenzika kompletna, revizorska kuća... Ali nama to odgovara, da još jednom dođemo do tih cifara. Ko zna šta ćemo još tu da nađemo'', istakao je Ljajić i podsetio da je deo stadiona, kao i deo Teleoptika pod hipotekom, pa klub ne može dodatno da se dodatno kreditno zadužuje.
''Ako unosim u kuću 1000 evra onda se ne ponašam kao da imam 5000. Morate da pokažete ljudskost i odgovornost, a ne da nas pitaju zašto nismo dovodili nekoga'', poručio je Ljajić.
0 Komentara