Partizanov trijumf u Kragujevcu za nastavak sjajnog niza, Čika Dača videla i pojačanje iz Holandije!

17:57

Radnički nije uspeo da napravi iznenađenje.

FK Partizan
FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički u Kragujevcu sa 3:1 u okviru osmog kola Superlige Srbije.

Nije dobro počelo po "crno-bele" pošto je domaćin poveo u osmom minutu posle proboja Varjačića, Saničanin je loše reagovao u sopstvenom kaznenom prostoru i postigao autogol.

Od tog trenutka, gosti su preuzeli inicijativu, videli smo i spornu situaciju kada Ostraćanin nije reagovao na igranje rukom Kragujevčana blizu gola, ali je već u 39. minutu Miloš Jojić lepim pogotkom poravnao rezultat.

Dva minuta kasnije, rođeni Kragujevčanin i napadač Partizana Filip Holender se najbolje snašao u kaznenom prostoru i okrenuo rezultat pred odlazak na odmor.

Već na startu drugog dela igre, Rikardo Gomeš je svojim devetim golom povisio prednost ekipe Aleksandra Stanojevića koja je do kraja meča imala još nekoliko prilika.

Beležimo stative Gomeša i Meniga, pokušaj Vujačića, ali i prečku Kovinića na drugoj strani, međutim nije bilo promene rezultata.

Za Partizan je debitovao i Kvinsi Menig, Holanđanin je za pola sata prikazao sasvim dobru igru i ukoliko nastavi tako biće dobro pojačanje "crno-belih".