nedelja 19.03.2023.
20:58

Preokret ''brđana'' za pobedu u malom gradskom derbiju.

2023 Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

U poslednjoj utakmici 17. kola Superlige Srbije Čukarički je večeras na svom terenu na Banovom brdu savladao ekipu Voždovca rezultatom 3:1.

Ovo je šesnaesta pobeda ekipe Dušana Kerkeza koja sada ima 53 osvojena boda, samo jedan manje od trećeplasiranog Partizana, a Voždovac je još uvk siguran na sedmoj poziciji sa 39 bodova, šest više od Radničkog 1923 i Kolubare.

Poveli su gosti u 21. minutu iz jedanaesterca koji je realizovao Borisav Burmaz, ali samo dva minuta kasnije Čukarički je uzvratio golom Stefana Tomovića.

Rezultatom 1:1 ušlo se u drugo poluvreme, ali je nastavak meča pripao domaćima. Na preokret se čekalo do 55. minuta, kada su i domaći iznudili jedanaesterac, a realizovao ga je Marko Docić, kapiten Čukaričkog.

Pitanje pobednika je rešeno samo šest minuta kasnije, kada je Đorđe Ivanović pogodio za konačnih 3:1.

Mogla je pobeda Čukaričkog da bude i ubedljivija, a kakav je večeras bio odnos snaga na terenu još bolje pokazuje odnos u šutevima ka golu - 16:3 u korist domaćeg tima.