Paunović neće biti samo selektor, imaće JOŠ DVE uloge - ''Srbijo, dobila si onog kog si želela! Veljko će biti apsolutno samostalan u izboru igrača!''
Čelnici FSS danas su prebrinuli veliku brigu.
Povezane vesti
Od danas više nema dileme - Veljko Paunović je novi selektor Srbije i plan je da na toj poziciji ostane prilično dugo. Po slovu ugovora do 2030. godine, a ako sve bude kako se očekuje, ta saradnja bi mogla da potraje i posle tog roka.
Takav razvoj događaja priželjkuje i generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Radujko, što je i potvrdio u izjavi za zvanični sajt FSS.
''Da, pre svega jako smo zadovoljni zbog toga. Srbija je danas dobila selektora kojeg je želela, čekala, selektora na duži rok. Veljko Paunović je potpisao ugovor do 2030. godine, a lično verujem da će biti razloga da se taj ugovor produži i posle tog datuma. Veljkova biografija je svima dobro poznata, videli smo njegov patriotizam i hrabrost tokom novembarskih utakmica.
Čovek koji ima jak karakter, jedna snažna i stručna osoba za novu eru srpskog fudbala. U periodu kada će on biti selektor čeka nas Evropsko prvenstvo, Svetsko prvenstvo i dva ciklusa Lige nacija. Ciljevi koje smo jasno definisali ne odnose se samo na plasman na najveća takmičenja, nego da se na tim takmičenjima borimo za što bolju poziciju u evropskom i svetskom fudbalu''.
Radujko je zatim naglasio nešto što bi trebalo da se podrazumeva, ali izgleda da je kod nas potrebno da se i to kaže.
''Veljko će biti potpuno samostalan u izboru igrača, vođenju ekipe, apsolutno samostalan''.
Ali, novi selektor neće obavljati samo tu ulogu.
''Imaće i dodatne dve uloge. Osim što će biti selektor 'A' tima, Veljko Paunović će koordinirati i sa aktivnostima i radom selektora mlađih kategorija u smislu uspostavljanja jedne sinhronizovane metodologije treninga i prepoznatljivog modela igre srpskih nacionalnih selekcija. I na kraju krajeva u vezi sa kodeksom i poštovanja kodeksa reprezentativca od najmlađih reprezentativnih kategorija do 'A' reprezentacije.
Poslednji važan segment u kome će novi selektor imati veoma aktivnu ulogu odnosi se na rad Centra za edukaciju trenera i obrazovanje trenera u Srbiji. Imaće aktivnu ulogu i kao predavač i kao demonstrator, ali i kao neko ko može da dovede kolege iz Španije, Engleske i drugih zemlja da nam pomognu u edukaciji trenera što je za nas strateški važan cilj'', objasnio je Branko Radujko.
0 Komentara